Beyaz Eşyaların Ömrünü Kısaltan Hatalar

Beyaz eşya kullanımında yaptığımız bazı hatalar, çok kısa zaman dilimlerinde çeşitli arızaları görmemize ya da ürünlerimizin performansları açısından çok düşük kalitede deneyimler almamıza neden olabiliyor. Kullanım esnasında gerçekleştirilen bazı hatalar sadece çamaşır makinesi gibi belirli bir yelpazeyi kapsayan hususlar değildir. Hayatımızın önemli parçaları olan beyaz eşya ürünleri arasında bulunan tüm ürünlerle ilgili kullanım esnasında yapılan hatalar ürünlerin kullanım ömürlerinin çok kısa olmasına yol açabiliyor. Bu çerçevede bu tip hatalardan kaçınılması hem beyaz eşya ürünlerinin ömrünün uzamasına hem de tüm bu kullanım süreci içerisinde en yüksek performans verimliliğini elde edebilmemize yardımcı oluyor.

 

Beyaz eşya ürünlerinin kullanımı sırasında yapılan hatalara verilebilecek çok basit ancak oldukça etkili bir takım örnekler bulunmaktadır. Bu örnekler arasında;

 

Çamaşırların, makine üzerine koyulan bir sepette tutulması öne çıkıyor. Çünkü bu şekilde bir kullanım yaklaşımı neticesinde üzerindeki ağırlık, makinenin iç aksamında (ağırlıklı olarak yay ve amortisör sisteminde) ciddi sorunların yaşanmasına neden olabilir. Bunun dışında çamaşır makinesinin yıkama programını tamamlamasının ardından mutlaka en kısa sürede çamaşırları makineden almalısınız. Uzun süre makinede tutarsanız makinenizin silindirinin zarar görmesine yol açabilir. Ayrıca çamaşırlarınızın ıslak şekilde kapalı kalması da kötü koku oluşumuna yol açabilir.

 

Buzdolabınıza kullanım esnasında sıcak yiyecekleri koymaktan kaçınılmalısınız. Buzdolabı kullanımı sırasında en sık yapılan hatalardan birisi budur. Bu şekilde yemeklerin sıcak şekilde buzdolabına koyulması, buzdolabınızın içerisindeki soğuk havanın ısınmasına neden olacak bir sıcaklık yayılmasına neden olabiliyor. Bu durum zaman içerisinde buzdolabınızın performansının düşüş yaşamasına neden olabilir. Bu durumun önlenmesi için buzdolabınızın kullanımında mutlaka ocaktan iner inmez tencereyi buzdolabına koyulmaması gerekmektedir. Bir süre soğumasının beklenmesinden sonra buzdolabına koyulması bu hatadan kaçınılmasını sağlayacaktır.

 

Bulaşık makinenizin kullanımı sırasında mutlaka yeni aldığınız bulaşıkları yıkamadan önce yapılan en önemli hatalardan birisi olan etiketinin sökülmemesinden kaçınmalısınız. Bulaşık makinenizde bu etiketler, filtre tıkanıklığı gibi problemlere neden olabilir. Bunun önlenmesi için yeni bulaşıklarınızın etiketlerini çıkartıp, makineye yerleştirin.

 

Şeklinde örnekler yer alır. Bu tip hususlara karşı dikkatli olmanıza rağmen yaşadığınız problemler için Sultanbeyli Ariston Kombi Servisi merkezine başvuru gerçekleştirebilirsiniz.

Loading

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir