Çamaşır Makinesi Kazan Rulmanı (Bilyası) Nasıl Değişir?

Çamaşır makineleri evimizde kullandığımız ve günlük hayatımızda çok önemli bir yer tutan beyaz eşyaların başında gelmektedir. Bunların arızalanması da bir o kadar can sıkıcı olmaktadır. Bu arızaların başında çamaşır makinelerinin kazan rulmanlarının dağılması gelmektedir.

Bu tür arızalar tüketicinin kendi imkanlarıyla yapamayacağı türden arızalardır. Kazan rulmanını sökebilmek için makineyi tamamen dağıtmak gerekmektedir. Hatta bazı modellerde kazan presli çıkmakta yani kazan arası kaynaklıdır. Bu yüzden aşağıdaki videodaki gibi kazan arası kesilerek çıkarılmaktadır.

Presli olmayan açılabilen kazanlarda ise makineyi komple söküp geri toplamak gerekecektir. Bu da ciddi bir ustalık ve beceri gerektiren bir işlemdir. Aşağıdaki videoda da sökülebilen bir kazanın rulman değişimini çektik. Umarım faydalı olabilmişizdir. Sizde farklı soru ve sorunlarınız için sayfanın altına veya videların altına yorum bırakabilirsiniz.

Kaynak : İstanbul Anadolu yakası Arçelik Servisi   Bosch Servisi

Loading

3 thoughts on “Çamaşır Makinesi Kazan Rulmanı (Bilyası) Nasıl Değişir?”

  1. Bosch servisi geldi ve kazan düşmesi olduğunu kazanın değiseceğini söyledi .1100 tl den baslayıp en son 700 e indi.Hiç güven vermedi ama 100tl kapira vetdim makinayı aldı gitti(Bu arada gece saat 10 gibi geldi ve Cumartesi günleri gece 10a kadar bir kisinin nöbetçi mesai yaptığını anlattı).İnternete girdiğimde bunu 250tlye yapacaklarını yazdılar.
    Emekliyim ve geçim sıkıntım var bu para beni bu kış gününde çok sıkıntıya sokacak.
    Sorum şu bu makül bir fiyat ise yapacak bir şey yok ama 2 _3 kat fazlaysa hakkımı atamak istiyorum.

  2. iyi gunler lg camasir makinesi servis geldi rulman grubu deisecek dedi 950 fiyat dedi o kadar yukselmi fiyati

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir